Fejfájás gyógyítása gyógynövényekkel

Belsőleg Készítsünk teát az alábbi gyógynövények egyen­lő mennyiségeiből: Scutellaria sp. Valeriana officinalis Rosmarinus officinalis Chamomilla recutita Mentha piperita Igyunk meg 1/2-ed csészével minden órában a forrázatból, melyet szorosan lezárt edényben készí­tünk el. Külsőleg Dörzsöljünk a homlokunkra és halántékunkra ser­kentő hatású olajat, például gyömbérből (Zingi­ber officinale), borsmentából (Mentha piperita), kúszó fajdbogyóból (Caultheria procumbens), vagy „Tigris Balzsam”-ot, „illóolajos Balzsam”-ot  (utóbbi kettő Kínából származó, kereskedelemben kapható készítmény). Megjegyzés: Gyakran oka a fejfájásnak a be­lek és a gyomor működési zavara, máskor viszont stresszes, feszült állapot, megint máskor a vese vagy a májműködés gyengesége eredményezi. A belek működését és az emésztést rendbe kell hozni, esetleg enyhe hashajtóval, mint amilyen a vastagbél tonik.

Homoktövis

A Homoktövis népies neve: Ezüsttövis, fűztövis, homokfa. Homoktövis leírása A homoktövis az egyik legrégebben használt gyógynövény, termését a tibeti gyógyítók több mint ezer éve alkalmazzák sikeresen. Sokáig nálunk inkább csak díszcserjeként ültették, vagy a homokos talaj megkötésére használták, nem tudták, hogy a kis növénynek nagy gyógyereje van. Az ezüstfafélék (Elaeagnaceae) családjába tartozik, a tengerpartok homokdűnéin, homoktalajon, folyó- és patakhordalékon növő, kétlaki növény. A homoktövis sarjtelepes, lombhullató, szél porozta tövises cserje vagy fa. Virágai március-áprilisban nyílnak. Termése narancssárga bogyó. Tövises, kétlaki bokor, vagy kis fa. Egyenes levelei lándzsásak, fedőszőrös fonákjuk ezüstszürke, vagy rézvörös, fénylő. Jellegtelen virágai fürtökben állnak, amelyek a levelek előtt virítanak. Sárga, vagy narancsvörös termése 7-8 mm nagyságú álbogyó. A Homoktövis elterjedése Folyadékhordalékos területek, tengerparti dűnék. Gyakori dísznövény, Eurázsiai …

Tudjon meg többet ➢

Illóolajok

Az illóolajok a vízgőzzel együtt desztilláló anyagok, melyek a normál hőmérsékleten elillannak, és általában a szaglóérzéket ingerlik. A gyógynövények nagy százaléka tartalmaz illóolajat, melyeknek eltérő kémiai szerkezetük alapján kb. 1000 féle képviselője ismert. Gyógyító hatású illóolaj tartalmuk azoknak a növényeknek van, melyeknek illóolaj tartalma 0,01%-ot meghaladja. Folyékony vagy glikozidos formában fordulnak elő, hatóanyagainak összetevőit a fenilpropil, a szeszkviterpén, monoterpén, a szénhidrogének, alkoholok, észterek, aldehidek, ketonok és oxidok alkotják. Az illóolajoknak szélhajtó (-koriander, ánizs, édeskömény, kamilla), nyugtató – stressz (-kakkukfű, levendula, citrom, borsmenta, eukaliptusz, fenyő, szegfűszeg), oldó (-macskagyökér, levendula, citromfű, komló, rozmaring), gyulladáscsökkentő (-kamilla, levendula, szegfűszeg, cickafark, rozmaring), fertőtlenítőnyákoldó-köptető (-bazsalikom, ánizs, mentol, kámfor, eukaliptusz, édeskömény) vizelet-hajtó (-kurkuma, ánizs, kálmos, angelika, kömény, borsmenta, marojanna, fahéj, narancs), és (-zeller, petrezselyem, lestyán, boróka), gombaölő …

Tudjon meg többet ➢

Rák gyógyítása gyógynövényekkel

Rák (rosszindulatú daganatok). A rák főként a vért és a nyirokrendszert érintő anyagcsere betegség. A rák kialakulásának leg­főbb okai között szerepel az iparilag feldolgozott, mesterséges színezőanyagokat, tartósítószereket, szintetikus gyógyszereket és más vegyszereket, kemikáliákat tartalmazó élelmiszerek fogyasztá­sa. A rákbetegségek kifejlődéséhez hozzájáruló további tényezők a környezetből származó mér­gek (például levegőszennyezés, a beszívott kipufogógázok ólom és szénhidrogén tartalma, az üzemek kibocsátotta mérgező gázok „a vegyi kombinátok által évtizedeken át nemes egysze­rűséggel a felszíni vízfolyásokba engedett mér­gező vegyszerek”, vagy például a gyógyszergyári melléktermékek, hulladékok (oldószerek, vegysze­rek) szabadtéri elégetése során a levegőbe kerülő és részben a talajba szivárgó mérgek, valamint a stressz és az öröklött hajlam. Ez utóbbi mindaddig jelentős tényező marad, amíg az illető táplálkozása nem kiegyen­súlyozott és egészséges, amíg mentes nem lesz a …

Tudjon meg többet ➢