Rák gyógyítása gyógynövényekkel

Rák (rosszindulatú daganatok). A rák főként a vért és a nyirokrendszert érintő anyagcsere betegség. A rák kialakulásának leg­főbb okai között szerepel az iparilag feldolgozott, mesterséges színezőanyagokat, tartósítószereket, szintetikus gyógyszereket és más vegyszereket, kemikáliákat tartalmazó élelmiszerek fogyasztá­sa. A rákbetegségek kifejlődéséhez hozzájáruló további tényezők a környezetből származó mér­gek (például levegőszennyezés, a beszívott kipufogógázok ólom és szénhidrogén tartalma, az üzemek kibocsátotta mérgező gázok „a vegyi kombinátok által évtizedeken át nemes egysze­rűséggel a felszíni vízfolyásokba engedett mér­gező vegyszerek”, vagy például a gyógyszergyári melléktermékek, hulladékok (oldószerek, vegysze­rek) szabadtéri elégetése során a levegőbe kerülő és részben a talajba szivárgó mérgek, valamint a stressz és az öröklött hajlam. Ez utóbbi mindaddig jelentős tényező marad, amíg az illető táplálkozása nem kiegyen­súlyozott és egészséges, amíg mentes nem lesz a …

Tudjon meg többet ➢

Sárgarépa

A Sárgarépa népies neve: Murok (némely vidéken) A Sárgarépa leírása Szinte minden konyha felhasználja. Eredetileg fehér, lila, sárga répa volt ismert, majd nemesítéssel érték el a ma ismert narancssárga színét. A sárgarépa nagyon fontos zöldségnövény. Kétéves növény, de általában csak egy évig nevelik, nem várják meg míg felvirágzik. Levelei szárnyasan összetettek, hasábjai keskenyek, levélzetének szárán hosszú, háromhasábú vagy szárnyasan szeldelt gallérlevél figyelhető meg. Virága általában fehér, ernyője virágzás előtt is és után is gömbösen összehajló. A Sárgarépa elterjedése Kultúrnövényként széles körben elterjedt Európában. Közép-Ázsiából származik innen terjedt el nyugatra a spanyolok jóvoltából. Hogyan gyűjtsük a Sárgarépa gyógynövényt? A sárgarépa föld alatti gyökere ehető. A Sárgarépa hatóanyagai: ß-karotin (az A-vitamin provitaminja), likopin, B-vitaminok, terpéneket tartalmazó illóolaj, csekély mennyiségben poliinek mint például …

Tudjon meg többet ➢

Spenót

A Spenót népies neve: Spinót, spenát, spinát, spinác, barátparéj. A Spenót leírása Kétlaki növény, virágzata gomoly. A női ivarú virágok a növény levélhónaljában, míg a hímivarú virágok álfüzérben állnak. A spenót mérsékelt éghajlaton képes áttelelni. Egy, néha kétéves növény. 30 cm magasra nő, egyenes szárú. A levelek a száron felfelé haladva egyre kisebbek, váltakozó állásúak, hosszúkás-oválisak vagy nyíl formájúak. Termése gyakran tüskés felületű, 5-10 mm-es makkocska, melyen számos mag található. A Spenót elterjedése Világszerte elterjedt kultúrnövény, Közép- és Délnyugat-Ázsiában őshonos, azonban szerte a világon kultúrnövényként termesztik. Hogyan gyűjtsük a Spenót gyógynövényt? A spenót levelét használjál fel. A Spenót hatóanyagai: Triterpén-szaponinok, betain, vitaminok, oxálsav, nitrátok, magas a vastartalma. Drogja spinacie folium mind a friss, mind a szárított levél tartalmazza. A Spenót …

Tudjon meg többet ➢

Szilva

A Szilva népies neve: Szilva A Szilva leírása A házi, közönséges szilva a Prunus domestica, ez a legelterjedtebb, legismertebb szilva. A szilva a rózsafélék családjába tartozik. Lehet fa vagy cserje is. Ovális, kihegyezett csúcsú levelei csipkésen fogazottak. Levelei felül kopaszok, míg fonákukon kevésbé ugyan, de pelyhesen szőrösek. Kettesével álló virágaik, finoman szőrözött kocsányaik lombfakadással egy időben nyílnak. 7-12 mm zöldes-fehér sziromlevelei vannak. Termései fajtától függően különbözőek. A Szilva elterjedése A közönséges házi szilva csak termesztett növényként, ismert. Előfordulhat elvadulása is, de jellemzően gondozott gyümölcsösökben található meg. Hogyan gyűjtsük a Szilva gyógynövényt? Az érett szilvát fogyasztjuk. A Szilva hatóanyagai: Drogja a Pruni domestici fructus és cortex, a szárított, érett termésekben illetve a friss kéregben. Megtalálhatóak benne különféle gyümölcssavak, cukrok, pektinek, ásványi …

Tudjon meg többet ➢